Levegőzés

2025.02.26

Miért fontos, hogy a kölyökkutyák sokat legyenek a levegőn?

A hathetes kölyökkutyák számára a világ egy hatalmas játszótér, tele új élményekkel és felfedeznivalóval. Ebben a kritikus időszakban nemcsak a fizikai és mentális fejlődésük zajlik intenzíven, hanem a szobatisztaságra nevelés alapjai is ekkor kezdődnek. A friss levegőn való tartózkodás pedig ebben is nagy segítséget nyújt.


1. Egészséges fejlődés

A szabadban való mozgás elengedhetetlen az izmok és az idegrendszer fejlődéséhez. A különböző talajfelületek (fű, kavics, föld) érzékelése fejleszti a koordinációt, míg a természetes napfény elősegíti a D-vitamin termelődését, ami az egészséges csontozatért felel.


2. Immunrendszer erősítése

A kölykök kint találkoznak a környezetükben előforduló baktériumokkal, allergénekkel és egyéb természetes ingerekkel, amelyek hozzájárulnak az immunrendszerük megfelelő fejlődéséhez, és segítenek abban, hogy ellenállóbbak legyenek a későbbiekben.


3. Szocializáció és magabiztosság

A kinti környezet tele van új hangokkal, szagokkal és vizuális ingerekkel, amelyek segítenek abban, hogy a kölykök kiegyensúlyozott felnőtt kutyákká váljanak. Minél többféle ingerrel találkoznak ebben a korai időszakban, annál magabiztosabbak lesznek később.



4. Szobatisztaságra nevelés


Hathetes korban a kölykök már elkezdik megtanulni az ürítés helyes helyét és idejét. Ha sok időt töltenek a szabadban, természetes módon ösztönözve vannak arra, hogy kint végezzék el a dolgukat, ez pedig óriási segítség a szobatisztaságra nevelésben. Ha következetesen kivisszük őket etetés és alvás után, gyorsabban megértik az összefüggést, és kevesebb baleset lesz bent.


5. Energia-levezetés és jobb alvás

A kölykök rengeteg energiával rendelkeznek, és ha ezt a szabadban vezetik le, nyugodtabbak lesznek otthon, és mélyebben alszanak – ami a gazdinak is előnyös!


A rendszeres kintlét tehát nemcsak a kölykök egészséges fejlődését és kiegyensúlyozottságát segíti, hanem a szobatisztaságra nevelést is megkönnyíti. Ha az időjárás engedi, biztosítsunk számukra minél több időt a friss levegőn – 

ezzel megalapozzuk a boldog és kiegyensúlyozott kutyaéletet!
Febr 24

A pumi

A pumi fajta a XVII-XVIII. században alakult ki Magyarországon a helyi terelőkutyák és a bevándorolt német és francia felálló fülű, terrier jellegű kutyák kereszteződéséből. A XX. század eleje óta önálló fajtaként tartják számon. Közepesnél kisebb testű, rendkívül élénk, bohókás megjelenésű pásztorkutya, amelynek terrieres vonásai különösen a fején...

Ebben a bejegyzésben bemutatjuk, hogyan segíti a kölykök fejlődését a változatos és ingergazdag környezet kennelünkben. Különféle játékokkal és eszközökkel, például puller karikával, labdával, alagúttal és egyéb eszközökkel ismerkedhetnek meg, amelyek támogatják mozgáskoordinációjukat, önbizalmukat és problémamegoldó képességüket. Ez az élményalapú...